maandag 30 mei 2022
Training Communicatie en PR
Locatie: Schakel
Tijdstip: 19.30 u
- 22.00 u.
Alles draait om communicatie, ook in onze kerkelijke gemeente. We doen ons best om iedereen te bereiken en zo goed mogelijk op de hoogte te houden van wat er allemaal te doen is en om met elkaar mee te leven. Daarvoor zetten we allerlei middelen in: Kerkklank, Websites, Kerknieuws, Kerkcontact, Ensemble, Wijkbrieven, Social Media, Online-diensten enz.
Toch zult u wel eens gemerkt hebben dat het niet altijd even goed gaat: onduidelijke berichten, geen herkenbare stijl, overvolle nieuwsbrieven, techniek die je in de steek laat enz. Op de AK is daarom, niet voor het eerst, de wens uitgesproken om de communicatie te verbeteren en ondergetekende is gevraagd om die kar te trekken.
Na enkele gesprekken met vrijwilligers op dit gebied in onze gemeente, heb ik contact opgenomen met de Zalige Zalm, de drukkerij van de Kerkklank. Zij bieden aan ons te helpen met de gedachtevorming over communicatie in onze gemeente en met het opstellen van een concreet communicatieplan.
De bedoeling is dat we op twee avonden met afgevaardigden uit alle relevante geledingen (zie hierboven) hiermee aan het werk gaan. Er is ruimte voor max 20 deelnemers. Om te voorkomen dat we met teveel bij elkaar komen, stel ik het volgende voor:
(a) De zes wijkkerkenraden sturen elk twee vertegenwoordigers: dat kan iemand zijn die iets doet op het gebied van PR (bv wijkbrief), een predikant of kerkelijk werker, een ouderling of diaken die dit leuk vindt, een gemeentelid die op dit gebied deskundig is. Samen 12 personen
(b) de volgende geledingen sturen allemaal één afgevaardigde:
Redactie Kerkklank, Redactie Website, College van Kerkrentmeesters, College van Diakenen, Algemene Kerkenraad, Centrale Jeugdraad, Redactie Kerknieuws, Kerkelijk Bureau. In totaal 8 personen.
Met (a) + (b) samen is het max van 20 deelnemers bereikt.
Vrijwilligers voor wijkgebonden activiteiten als Wijkbrieven, Kerkcontact (Heemse), Ensemble (Marslanden), Website Baalder, Social Media nodig ik niet apart uit. Niet omdat hun werk er niet toe doet, integendeel. Maar zij kunnen via de vertegenwoordiging van de wijk afgevaardigd worden naar de besprekingen.
De twee besprekingen staan gepland voor maandag 30 mei en donderdag 16 juni, in de Schakel, van 19.30 u - 22.00 u. Het is gewenst dat degenen die de eerste avond meedoen, ook de tweede avond erbij zijn.
Ik hoop dat u het belang van deze training in ziet en meedoet aan de besprekingen om de communicatie in onze gemeente te verbeteren. Meldt u zich van te voren even aan bij mijn email-adres? dsaelange@gmail.com
Nadere informatie:
Sipke Draisma, die de beide avonden zal verzorgen, omschrijft de invulling van het programma als volgt:
Een training voor gemeenteleden die betrokken zijn bij de kerkelijke communicatie zoals het
kerkblad, de nieuwsbrieven, de website en sociale media. De missie van de gemeente is het
uitgangspunt van uw communicatie. Het geeft aan hoe en voor wie u kerk wilt zijn. Op uw website
staat uw missie omschreven:
De Protestantse Gemeente Hardenberg-Heemse wil mensen deelgenoot maken van Gods liefde en trouw. Wij willen leven vanuit de Bijbelse boodschap, die ons uitnodigt om mens te zijn in deze wereld, in het licht van Gods Liefde. Wij weten ons in ons geloof verbonden met Jezus Christus, in wie God zich ten volle heeft geopenbaard.
Tijdens de training kijken we vanuit deze missie en visie naar de communicatiedoelstellingen van de Protestantse gemeente Hardenberg-Heemse. Wat is de boodschap van de gemeente en wie, of
welke doelgroepen, wilt u daarmee bereiken? Vervolgens brengen we met elkaar in beeld hoe en
met welke middelen dat op dit moment gebeurt en gaan we onderzoeken of dit de juiste middelen
zijn. Kunt u met de inzet van de huidige communicatiemiddelen uw missie waarmaken of zijn er
scenario’s die hier meer voor geschikt zijn. Te denken valt aan de inzet van andere media maar het
kan ook het bijsturen zijn van de huidige communicatiemiddelen.
Aan de hand van het bestaande materiaal gaan we met elkaar ook praktisch aan de slag om met
kleine aanpassingen een gastvrije, inspirerende en uitnodigende impuls te geven aan de
communicatie, zodat er ook een goede afstemming ontstaat.
Op de vervolgbijeenkomst van 13 juni zullen we de opbrengst van de training gebruiken bij het schrijven van een communicatie-regieplan.
|